Absolut vodka – výnimočná obalom, ale aj obsahom.

História vodky siaha až do 15.storočia a aj dnes je rozšírená po celom svete. Podáva sa čistá, alebo v podobe rôznych miešaných kokteilov. Najčastejšie sa vyrába z obilia, alebo aj zo zemiakov pri nízkej teplote destilácie. Poznáme skutočne veľké množstvo značiek vodky a medzi najznámejšie patrí aj Absolut vodka.

Čo o Absolut vodke určite neviete?

Absolut vodka je značka vodky, ktorá je vyrábaná v švédskom meste Ahus. Ide o svetoznámu značku, ktorá patrí k najkvalitnejším vo svete. Zároveň sa však považuje aj za alkohol s najkrajším dizajnom, pretože fľaše Absolut vodky sú vyrábané v rôznych zaujímavých prevedeniach. V súčasnosti je Absolut vodka vlastnená francúzskou spoločnosťou Pernod Ricard a považuje sa za tretí najpredávanejší alkoholický nápoj vo svete.

História Absolut vodky.

História Absolut vodky siaha až do roku 1879, kedy Lars Olsson Smith predstavil širokej verejnosti svoju Absolut Rent Brännvin, teda absolútne čistú pálenku. Smithovi išlo predovšetkým o to, aby vodku zbavil všetkých škodlivých súčastí, pretože v 19.storočí bola takmer každá vyprodukovaná vodka zdraviu škodlivá. Na výrobu tejto prvej vodky pod známym názvom bola využitá metóda s názvom rektifikácia, ktorá sa na jej výrobu využíva dodnes. Po smrti Larsa Olssona Smitha na 100 rokov upadla jeho vodka do zabudnutia. Na výslnie ju opäť dostala švédska spoločnosť Vin&Spirit v roku 1979.

V čom je Absolut vodka taká výnimočná?

Absolut predstavuje výnimočne čistú chuť, ale to samozrejme nie je všetko. Ak si predstavíte túto vodku, tak určite vidíte aj výnimočné a zaujímavé fľaše, ktorými je tento alkoholický nápoj charakteristický. Tvar fľaše je inšpirovaný „liekovkami“, teda fľašami, ktoré boli kedysi využívané najmä na uschovanie liečiv. Dnes sú fľaše Absolut vodky charakteristické textom vytlačeným priamo na fľaši a fľaše sú zdobené tiež motívmi rôznych známych výtvarníkov.

Comments are closed.