Každú sekundu sa jej predá šesť fliaš. To už o čomsi svedčí…

Johnnie Walker je najpredávanejšia značka miešanej škótskej whisky na svete, ktorú možno dostať takmer v každej krajine sveta. Ročne sa jej predá viac ako 130 miliónov fliaš a firma Diageo, ktorá whisky vyrába, dokonca tvrdí, že každú sekundu sa na svete predá šesť fliaš.
Tento alkoholický nápoj pôvodne známy ako “Walker’s Kilmarnock Whisky” je dedičstvom Johna “Johnnieho” Walkera, ktorý ho začal ako prvý v roku 1820 predávať vo svojom obchode v meste Kilmarnock v Škótsku. Johnnieho whisky sa stala známou už počas jeho života, ale skutočnú slávu jej priniesli až jeho syn a vnuk. Whisky Johnnie Walker je typom miešanej whisky, ktorá pozostáva z viac ako 35 sladových a obilných whisky z páleníc celého Škótska. Obľúbeného prívlastku “single-malt” sa na tejto whisky teda, vďaka jej rôznorodým koreňom, nedočkáte. Nijako to však neuberá na jej kvalite a na obhajobu tejto whisky už viackrát vystúpili aj najznámejší znalci whisky sveta. Ak by vás to však nepresvedčilo, o jej prednostiach môže svedčiť aj množstvo ocenení, ktoré získala na rôznych súťažiach a aj to, že aj táto whisky je držiteľkou kráľovskej pečate.
Johnnie Walker whisky je známa svojou krásnou jantárovou farbou, zrelou ovocnou vôňou s náznakom korenia a vanilky a tiež klasickými tónmi trpkého škótskeho dymového sladu. Hodí sa piť sama, čistá, ale nijako nepokazí ani vaše miešané nápoje. A ako to už pri whisky býva, aj u Johnnieho Walkera si môžete vybrať z viacerých druhov, ktoré sú však všetky stále cenovo prijateľné a nemusíte sa teda báť astronomických súm, ako to pri niektorých iných whisky možno občas býva. Aj na našom trhu dostanete napríklad whisky Johnnie Walker Red, Black, Double Black, Green, Blue, Gold a iné a pokiaľ vám ide o to, koľko rokov, ktorý nápoj má, tak vedzte, že v ponuke sú 12, 15 aj 18 ročné varianty. Patríte aj vy medzi pravidelných spotrebiteľov tejto najobľúbenejšej whisky na svete? Ak nie, možno je čas osobne prísť na to, čo na nej všetci vidia.

Comments are closed.