Kvalita a história. To všetko a viac v koňaku Gautier

Korene francúzskeho koňaku Gautier siahajú až do 16. storočia, kedy si rodina Gautierovcov za produkciu tohto špecifického alkoholu vyslúžila po prvýkrát slávu a uznanie. Produkciu koňaku Gautier im odobril aj samotný francúzsky kráľ Ľudovít XV., ktorý rodine Gautierovcov udelil kráľovské povolenie na jeho výrobu. Tak sa zrodila Maison Gautier, ktorá funguje a zaoberá sa výrobou koňaku dodnes hoci už ako spoločnosť pod menom Gautier Cognac. O kvalite koňaku Gautier, jeho obľúbenosti a výnimočnosti môže teda svedčiť napríklad aj to, že už viac ako desať generácií rodiny Gautier dokázalo výrobu tohto špecifického koňaku nielen udržať, ale ju aj pozdvihnúť a získať mu tak celosvetové uznanie a slávu.

Medzi jedny zo špecifík koňaku Gautier patrí napríklad aj miesto, kde spoločnosť sídli a kde koňak dozrieva. Práve bývalý vodný mlyn z 18. storočia v meste Aigre, na rieke Osme, je tým miestom, kde koňak získava svoju charakteristickú chuť obľúbenú u zákazníkov. Blízkosť vody, keďže mesto Aigre býva prezývané aj ako tzv. “malé Benátky”, a s ňou súvisiaca vlhkosť a teplota v pivniciach, kde je koňak uskladňovaný, je to, čo ho robí odlišným a jedinečným.

Môžete si vybrať z viacerých druhov. Napríklad vás možno osloví mladý Koňak Gautier VS, ktorý je typický svojou bledozlatou farbou, ovocnou arómou, či náznakom vanilky. Alebo radšej siahnete po koňaku Gautier VSOP vyrobeného zo zmesi štyroch druhov hrozna z popredných koňakových provincií, ktorý v sebe mieša nielen vanilku a ovocné tóny, ale aj chuť a vôňu duba, jabĺk či citrusov. Pre skutočných koňakových ”fajnšmekrov” bude však pravdepodobne najsprávnejšou voľbou Gautier XO Gold & Blue Cognac, ktorý v sebe spája vôňu škorice a kvetov.

Pri koňaku Gautier si skutočne je z čoho vyberať a zároveň táto značka nie je určená iba pre labužníkov a znalcov koňaku. Pochutnajú si aj laici, ktorí radi skúšajú nové veci a možno chcú aj ozvláštniť svoje tradičné drinky.

Comments are closed.