Laphroaig whiskey – horiaca nemocnica ešte nikdy nechutila tak dobre!

Sladová whiskey Laphroaig sa vyrába na škótskom ostrove Islay v pálenici Allied Domecq. Galský názov tejto pálenice Laphroaig, ktorý pravdepodobne len máloktorý Slovák vysloví správne, by sa dal preložiť asi ako “prekrásna dutina pri širokom zálive”, čo nám môže ako tak priblížiť, ako to asi vyzerá na ostrove Islay, kde sa táto sladová whiskey vyrába. Laphroaig whiskey je jedinou whiskey, ktorá od roku 1994 nesie kráľovskú pečať od princa Charlesa, čo môže tiež poslúžiť ako dôkaz k tvrdeniam, že práve táto whiskey je princova najobľúbenejšia.

Čo na nej asi tak princ vidí? Laphroaig sám seba nazýva, čo potvrdzujú aj jeho konzumenti a pravdepodobne aj ten princ, jednou z chuťovo najvýraznejších a najosobitejších škótskych whiskey. Chuť Laphroaig whiskey je naozaj, iná, unikátna a silná. Zacítiť v nej môžete nielen chute korenia, škorice a soli, ale predovšetkým chuť rašeliny zmiešanou s dymovými podtónmi. Práve dym a rašelina v chuti tejto whiskey ju robia tak výnimočnou, pretože Laphroaig sa považuje za jednu z najsilnejších pokiaľ ide o chuť týchto dvoch zložiek. Táto whiskey je známa aj pre liečivé účinky jej sladu a teda môžete doma tvrdiť, že pitie tejto whiskey vám v podstate nariadil lekár.
Zaujímavosťou však je, že chuť tejto whiskey nesadne každému a kým niekto sa nad ňou môže rozplývať, tak ktosi iný zostane znechutený. Výrobcovia tejto whiskey sú si však toho plne vedomí a skôr to využívajú vo svoj prospech, ako by sa tým mali nechať odradiť. Jeden zo sloganov pálenice Laphroaig sám vravel, že ich whiskey chutí ako horiaca nemocnica. Zároveň je to však to, čo je na nej tak skvelé, výnimoční a čo priťahuje aj zákazníkov. Tak čo myslíte, chcete vedieť ako chutí horiaca nemocnica? Myslíte, že by to bolo pre vás to pravé? Je len jeden spôsob ako to zistiť a odhaliť na vlastnej koži (jazyku), čo na tomto nápoji ten princ vidí.

Comments are closed.