Luxus vo fľaši – Ballantine´s

Whisky je legendou a legendou medzi legendami je určite škótska Ballantine´s. Táto  viacdruhová whisky je známa svojou výraznou chuťou, vôňou a príchuťou rašeliny. Ballantine´s má bohatú tradíciu a populárnou sa stala najmä v 50. Rokoch minulého storočia, kedy ju preslávil hviezda amerického strieborného plátna, David Niven.

Dve fľaše denne hovoria za všetko

To, že je jednou z najpredávanejších whisky dokazuje i fakt, že každú minútu sa predajú vo  svete dve fľaše tejto whisky. Ak si to prepočítame, ročne to predstavuje približne 60 miliónov  predaných fliaš. Popularita tohto nápoja spočíva najmä v jeho nenahraditeľných vlastnostiach. Ballantine´s  spoznáte podľa sýtej bronzovej farby a jej vôňa vám pripomína zmes ovocia a obilia,  ktorá je v závere jemne podčiarknutá rašelinovou arómou. Čo sa týka chuti, najskôr vaše  chuťové poháriky pošteklí jemná až sladkastá chuť, ktorej záver tvoria karamelky s kakaom  a dubovým drevom.

Ochutnajte výnimočnosť dvanásťročnej Ballantine´s a rozmaznávajte svoje chuťové   poháriky tridsaťročnou

Na trhu existuje niekoľko druhov tejto výnimočnej whisky a azda najznámejšou je  Ballantine´s Finest. Vybrať si však môžete i dvanásťročnú Ballantine´s whisky, ktorá vás prekvapí jemnou kvetinovo-korenistú chuť. Jej výnimočnosť spočíva najmä v spojení až  štyridsiatich druhov whisky dozrievaných dvanásť rokov v sudoch od bourbonu. Vďaka tomu sa stala medzinárodne uznávaným symbolom medzi škótskymi whisky. Ďalším  luxusným druhom whisky je tridsaťročná zmes miešanej whisky, ktorej jednotlinvé zložky  zreli v dubových sudoch aspoň tridsať rokov. Táto zmes je najstaršou spomedzi Ballantine´s  whisky a právom jej patrí i označenie najlepšia.

Comments are closed.