Master Metaxa

Počet hviezd Metaxy nám určuje, akú dlhú dobu strávila v dubových sudoch, ktoré pochádzajú z francúzskej oblasti Limousin. Momentálne je najvyšším počtom hviezdičiek, ktorým sa Metaxa môže pochváliť, číslo dvanásť. Odborníci ju pochvaľujú za jej jemnosť.

Metaxa je veľmi obľúbeným alkoholickým nápojom nielen medzi mužmi, ale aj medzi ženami. V spotrebe Metaxy sa susedná Česká republika nachádza na druhom mieste. Zrodila sa v roku 1888 z destilície révového vína, ktoré sa vyrába z prezretých strapcov hrozna z ostrovov Samos a Lemnos v Egejskom mori. Práve toto hrozne je charakteristické vysokým stupňom cukornatosti.

Odborník na chuť

Keď Metaxa dostatočne dozrie, na rozdiel od všetkých ostatných brandy sa mieša s archívnymi ročníkmi gréckym muškátových vín a extraktom zo zmesi bylín a ružových lístkov. Ich presné zloženie je však, samozrejme, výrobné tajomstvo. Odborníkom, ktorý zodpovedá za chuť a jemnosť Metaxy je tzv. „Metaxa Master“. V súčasnosť je to pán Costas Raptis, ktorý je za vyše 100 ročnú existenciu značky už piatym v generácii majstrov Metaxy. Metaxa sa najčastejšie konzumuje čistá alebo s pridaním ľadu. Môže byť ale použitá aj ako základ mnohých chutných miešaných drinkov. Jej poznávacím znakom je tmavo medová, ba až jantárová farba a v chuti môžeme objaviť náznak čokolády, karamelu a pomarančovej kôry.

Comments are closed.